Kürtaj nasıl yapılır nedir ?

2019 senesi yaklaşırken bakıyorumda İstanbul'da jinekoloji tıp branşı var olduğundan beri kürtaj yani çocuk aldırmada var , sanıyorum cinsel ilişkide gebe kalma korkusu hamilelik ihtimalini bilinmeyen bir şekilde arttırıyor ve mucize gibi gebelikler ortaya çıkıyor, mesela kızlık zarı bozulmadan hamile kalmak gibi. İşte öyle veya böyle yakın planınında üremek olmayan ama yeni bir canlıya konak olan genç bayanların ilk aklına gelen Dr.'ı arayıp İstanbul'da kürtaj fiyatlarının kaç para olduğunu öğrenemek ve bütçeye uygun bulunursada kürtaj nasıl yapılır nedir diye ikinci soruyu yöneltmektir. Hamileliğinizi sonlandırmaya mecbur hissediyorsanız , başka yolu yoksa ama kürtajdanda korkuyorsanız büyük ihtimalle orta yaş grubu bayanların kazıma kürtaj deneyimlerine kulak misafiri olmuşsunuzdur, ama merak etmeyin eski dönemlerdeki kazıma metodu ile kürtajı artık uygulamıyoruz, onun yerine işlemi  tereyağından kıl çeker gibi kolay bir hale getiren vakum kürtaj şeklinde yapıyoruz, yani ağrı , acı çekmiyorsunuz, kürtaj sonrası pek fazla kanamanızda olmuyor, aynı gün işinize gücünüze devam edebiliyorsunuz.

Bu yazımızda kürtajın nasıl yapıldığını , kürtaj nedir , ne değildir sorularının yanıtlarını, kürtaj nasıl yapılır görüntülerini, 2019 senesi için kürtajın yasak olup olmadığını, kürtaj videosu izlemek isteyenlere küçük notlarımızı, kürtaj sonrası kötü kokulu akıntının muhtemel sebeplerini, kızlık zarı öncesi ve sonrası görüntülerini, vajinal estetik fiyatları hakkında bilgilendirmelerimizi, labioplasti ameliyatı olanlar hakkında bilgiler veriyoruz.

Kürtaj, kızlık zarı dikimi, vajina daraltma veya labioplasti hakkında merak ettiğiniz herşey için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz, Bakırköy'deki muayenehane telefonlarımız sürekli açıktır, ama ben telefon edecek kadar müsait olamıyorum diyorsanız WhatsApp üzerindende yazabilirsiniz, muayenehanede genelde hergün birçok hasta oluyor ve bazen mesajlarınıza geç yanıt veriyorum, kusura bakmayın lütfen, ama hepsini mutlaka yanıtlarım.

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemiz Atatürk havalimanına 10 dakikalık mesafededir, yurtdışından veya uzak şehirlerden uçakla gelip yarım saatte kürtaj veya kızlık zarı diktirme işlemini tamamlatıp aynı gün uçakla geri dönen çok hastamız oluyor, dolayısı ile sizde neden öyle yapmayasınız?

Kürtaj nedir ?
Kürtaj hakkında herkes birşeyler söyler ileri geri konuşur, kürtaj yasaklansın diyenler istenmeyen gebelik başına gelmeyenler, kürtaj hakkımızdır diyen haklı kadınlar derken birde kürtaj nedir , ne ne değildir henüz tam olarak bilmeyen birçok insan var. Latince kökenli kazımak anlamına gelen küretaj kelimesinden doğan kürtaj deyimi tıpta dokuları kazımak kesip atmak anlamına gelsede tek başına hamileliği sonlandırmak olarak geçer, ama endişe etmeyin çocuk aldırmada artık kazıma yapmıyoruz , vakum kürtaj denilen negatif basınçla alıyoruz.

Kürtaj nasıl yapılır görüntüleri

İstenmeyen gebeliğin kürtajla sonuçlanması gerek evli, gerekse bekar bayanların başın çok sık geliyor, henüz sizin bu konuda deneyiminiz yoksa etrafınızda bu durumu yaşayan birçok arkadaşınız vardır. Tabi beklemediğiniz anda ortaya gebelik çıkınca iki ayağınız bir papuca girecektir ve durumdan kurtulmak için öncelikle kürtaj fiyatları ne kadardır diye araştırılır ve daha sonrada kürtaj nasıl yapılır görünütüleri izlenmek istenir, en iyisi kürtajın nasıl yapıldığını kısaca özetleyelim :
1- Ultrasonda gebelik hafta tayini,
2- Rahim girişine lokal anestezi,
3- Rahim kanalı dilatasyonu,
4- Karmen kanülünün yerleştirilmesi,
5- Vakum aparatının kanül ucuna takılması,
6- Nagatif basınçla gebelik kesesinin dışarı alınması,
7- Son ultrasonla rahim içinde parça kalmadığından emin olunması.

Kürtaj yasak mı 2019

Hamilelik sınlandırma konusunda sınırlamalar uzun zamandır var ve 10 hafta çocuk aldırabilmek için üst limit olarak yürürlükte olan kürtaj yasalarında yeralmaktadır, ama basında çıkan açıklamalar ve devlet hastanelerinde kürtaj yapılmıyor olması kürtaj yasak mı 2016 diye aramalara yol açıyor, sözün kısadı 10 haftalık süreci aşmadığınız sürece isteğe bağlı bebek aldırabilirsiniz. Resmi nikahlı iseniz kürtajda eş rızasıda gerekir.

Kürtaj videosu izlemek istiyorum

İlk defa başınıza gelen istem dışı gebelik hallerinde çocuk aldırmak dışında bir devam seçeneğiniz yoksa kürtaj ücretlerinin size uygun olup olmadığını öğrendikten sonra ikinci adım olarak kürtaj videosu izlemek istiyorum diyebilirsiniz, başınıza gelecek olan gebelik sonlandırma işleminin nasıl yapıldığını izlemeyi arzu etmek çok doğal, ama ülkemizde kürtaj konusunda veya diğer cinsel organ görüntüsü içeren operasyon videoları çekmek ve yayınlamak yasalara aykırıdır. Halihazırda kürtaj videosu diye youtube'da bulduğunuz görüntüler yabancı ülkelerde çok eski zamanlarda çekilmiş kazıma yöntemi kürtaj videolarıdır, günümüzde yapmakta olduğumuz vakumlu kürtaj yöntemini yansıtmaz ve olayı korkunç gösterme amaçlıdır.

Kürtaj sonrası kokulu akıntı

Kürtajdan sonra ilk 10 gün bayanlar için hassas bir dönemdir, hijyenik açıkdan herzamankinden daha fazla dikkat edilmesi gerekir ve bu periyodda yani kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girmemek gerekir. Ama birçok hasta bu uyarılara kulak asmayarak ilk 10 gün içinde kurallara uymayabiliyor, bu durumda vajinit, hatta endometrit gibi rahim içi enfeksiyonlar olabiliyor, hasta bu durumu kürtaj sonrası kokulu akıntı belirtisi ile algılayabiliyor, hatta ileri vakalarda yüksek ateşte eşlik edebiliyor. Yapılacak en mantıklı davranış tabiki jinekoloğunuza kontrole gitmektir.


Kızlık zarı öncesi ve sonrası

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizde uzun yıllardır ağırlıklı olarak kızlık zarı dikimi ameliyatları yapmaktayız, dolayısı ile kızlık zarı öncesi ve sonrası hakkında hergün birçok soru geliyor, bozulmuş kızlık zarı vajinanın hasta tarafınca incelenmesi veya resim çekilerek yorum için jinekologlara yolanması ile anlaşılmaz, ancak kızlık zarı muayenesi ile durum netleşir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ise dikişler 10 günde iyileşir ama dikiş izlerinin silinmesi ve zarın vajina ile doğallaşma süreci diktirdikten sonra ilk 1 ayı kapsar, dolayısı ile himenopasti sonrası ilk 1 ay cinsel ilişki tavsiye etmiyoruz. 2019 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı ortalama ....tl civarıdır.

Vajina estetiği fiyatları

Kadın yaşamında önemli bir yer tutan cinsel yaşantı aynı zamanda kadının psikolojik alt yapısınıda oluşturur, dolayısı ile vajinal estetik ve cinsel ilişkide performans bunu direkt olarak etkiler. Vajinal kanalla normal doğum yapmak veya yoğun cinsel ilişkiler bazı bayanlarda vajina genişlemesine yol açabilir, bu durumda cerrahi metodla yapılan vajina daraltma  ameliyatı imdadımıza yetişir, bu operasyonda vajinadaki genişleyen , bollaşan kısımlar alınır ve hiç cinsel ilişkiye girilmemiş seviyelere kadar daraltma yapılabilir. 2019 senesi yaklaşırken İstanbul Bakırköy'de vajina estetiği fiyatları ne kadardır diye merak ediyorsanız bizi arayın veya WhatsApp'tan yazın.

Labioplasti ameliyatı olanlar

Jinekolojide küçük dudakların dil gibi sarkarak büyük dudakların arasından belirgin şekilde görünüyor olması cinsel estetiği olumsuz yönde etkiler ve özellikle genç bayanlarda özgüven kaybına sebebiyet verebilir. Ama merak etmeyin labioplasti ameliyatı ile bu durumu düzeltmek mümkündür. Peki sonuçlar nasıl oluyor diyeceksiniz , mahrem konular olduğu için labioplasti ameliyatı olanlar size fazla bilgi vermek istemeyebilirler, sonuç olarak sarkan kısımlar alınır ve bikini bölgesi çok daha estetik bir kal alır. Bakırköy İstanbul'da labioplasti fiyatları üç aşağı beş yukarı vajina daraltma ameliyatı ile aynıdır.

Popüler Yayınlar