Kürtaj nasıl yapılır nedir ?

2016 senesi yaklaşırken bakıyorumda İstanbul'da jinekoloji tıp branşı var olduğundan beri kürtaj yani çocuk aldırmada var , sanıyorum cinsel ilişkide gebe kalma korkusu hamilelik ihtimalini bilinmeyen bir şekilde arttırıyor ve mucize gibi gebelikler ortaya çıkıyor, mesela kızlık zarı bozulmadan hamile kalmak gibi. İşte öyle veya böyle yakın planınında üremek olmayan ama yeni bir canlıya konak olan genç bayanların ilk aklına gelen Dr. Turgay'ı arayıp İstanbul'da kürtaj fiyatlarının kaç para olduğunu öğrenemek ve bütçeye uygun bulunursada kürtaj nasıl yapılır nedir diye ikinci soruyu yöneltmektir. Hamileliğinizi sonlandırmaya mecbur hissediyorsanız , başka yolu yoksa ama kürtajdanda korkuyorsanız büyük ihtimalle orta yaş grubu bayanların kazıma kürtaj deneyimlerine kulak misafiri olmuşsunuzdur, ama merak etmeyin eski dönemlerdeki kazıma metodu ile kürtajı artık uygulamıyoruz, onun yerine işlemi  tereyağından kıl çeker gibi kolay bir hale getiren vakum kürtaj şeklinde yapıyoruz, yani ağrı , acı çekmiyorsunuz, kürtaj sonrası pek fazla kanamanızda olmuyor, aynı gün işinize gücünüze devam edebiliyorsunuz.

Bu yazımızda kürtajın nasıl yapıldığını , kürtaj nedir , ne değildir sorularının yanıtlarını, kürtaj nasıl yapılır görüntülerini, 2016 senesi için kürtajın yasak olup olmadığını, kürtaj videosu izlemek isteyenlere küçük notlarımızı, kürtaj sonrası kötü kokulu akıntının muhtemel sebeplerini, kızlık zarı öncesi ve sonrası görüntülerini, vajinal estetik fiyatları hakkında bilgilendirmelerimizi, labioplasti ameliyatı olanlar hakkında bilgiler veriyoruz.

Kürtaj, kızlık zarı dikimi, vajina daraltma veya labioplasti hakkında merak ettiğiniz herşey için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz, Bakırköy'deki muayenehane telefonlarımız sürekli açıktır, ama ben telefon edecek kadar müsait olamıyorum diyorsanız WhatsApp üzerindende yazabilirsiniz, muayenehanede genelde hergün birçok hasta oluyor ve bazen mesajlarınıza geç yanıt veriyorum, kusura bakmayın lütfen, ama hepsini mutlaka yanıtlarım.

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemiz Atatürk havalimanına 10 dakikalık mesafededir, yurtdışından veya uzak şehirlerden uçakla gelip yarım saatte kürtaj veya kızlık zarı diktirme işlemini tamamlatıp aynı gün uçakla geri dönen çok hastamız oluyor, dolayısı ile sizde neden öyle yapmayasınız?

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad no 9 Bakırköy İstanbul
Kemerburgaz Üniversitesi yanı
Bakırköy Kaymakamlığı yukarısı, Garanti Bankası karşısı.
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlık istikametinde yürüyünüz,
Vapur: Bakırköy iskelesinde inip kaymakamlık üzerinden yürüyünüz,
Uçak: Atatürk havalimanında inip taksi ile 10 dakikada ulaşınız,
Şehirlerarası otobüs : Esenler otogarında inip metro ile İncirli durağına geliniz ve kaymakamlığa doğru yüryünüz.
www.facebook.com/kurtajfiyatlari
www.twitter.com/jinekologdr
Skype : Drturgaykarakaya
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

Kürtaj nedir ?

Kürtaj hakkında herkes birşeyler söyler ileri geri konuşur, kürtaj yasaklansın diyenler istenmeyen gebelik başına gelmeyenler, kürtaj hakkımızdır diyen haklı kadınlar derken birde kürtaj nedir , ne ne değildir henüz tam olarak bilmeyen birçok insan var. Latince kökenli kazımak anlamına gelen küretaj kelimesinden doğan kürtaj deyimi tıpta dokuları kazımak kesip atmak anlamına gelsede tek başına hamileliği sonlandırmak olarak geçer, ama endişe etmeyin çocuk aldırmada artık kazıma yapmıyoruz , vakum kürtaj denilen negatif basınçla alıyoruz.

Kürtaj nasıl yapılır görüntüleri

İstenmeyen gebeliğin kürtajla sonuçlanması gerek evli, gerekse bekar bayanların başın çok sık geliyor, henüz sizin bu konuda deneyiminiz yoksa etrafınızda bu durumu yaşayan birçok arkadaşınız vardır. Tabi beklemediğiniz anda ortaya gebelik çıkınca iki ayağınız bir papuca girecektir ve durumdan kurtulmak için öncelikle kürtaj fiyatları ne kadardır diye araştırılır ve daha sonrada kürtaj nasıl yapılır görünütüleri izlenmek istenir, en iyisi kürtajın nasıl yapıldığını kısaca özetleyelim :
1- Ultrasonda gebelik hafta tayini,
2- Rahim girişine lokal anestezi,
3- Rahim kanalı dilatasyonu,
4- Karmen kanülünün yerleştirilmesi,
5- Vakum aparatının kanül ucuna takılması,
6- Nagatif basınçla gebelik kesesinin dışarı alınması,
7- Son ultrasonla rahim içinde parça kalmadığından emin olunması.

Kürtaj yasak mı 2016

Hamilelik sınlandırma konusunda sınırlamalar uzun zamandır var ve 10 hafta çocuk aldırabilmek için üst limit olarak yürürlükte olan kürtaj yasalarında yeralmaktadır, ama basında çıkan açıklamalar ve devlet hastanelerinde kürtaj yapılmıyor olması kürtaj yasak mı 2016 diye aramalara yol açıyor, sözün kısadı 10 haftalık süreci aşmadığınız sürece isteğe bağlı bebek aldırabilirsiniz. Resmi nikahlı iseniz kürtajda eş rızasıda gerekir.

Kürtaj videosu izlemek istiyorum

İlk defa başınıza gelen istem dışı gebelik hallerinde çocuk aldırmak dışında bir devam seçeneğiniz yoksa kürtaj ücretlerinin size uygun olup olmadığını öğrendikten sonra ikinci adım olarak kürtaj videosu izlemek istiyorum diyebilirsiniz, başınıza gelecek olan gebelik sonlandırma işleminin nasıl yapıldığını izlemeyi arzu etmek çok doğal, ama ülkemizde kürtaj konusunda veya diğer cinsel organ görüntüsü içeren operasyon videoları çekmek ve yayınlamak yasalara aykırıdır. Halihazırda kürtaj videosu diye youtube'da bulduğunuz görüntüler yabancı ülkelerde çok eski zamanlarda çekilmiş kazıma yöntemi kürtaj videolarıdır, günümüzde yapmakta olduğumuz vakumlu kürtaj yöntemini yansıtmaz ve olayı korkunç gösterme amaçlıdır.

Kürtaj sonrası kokulu akıntı

Kürtajdan sonra ilk 10 gün bayanlar için hassas bir dönemdir, hijyenik açıkdan herzamankinden daha fazla dikkat edilmesi gerekir ve bu periyodda yani kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girmemek gerekir. Ama birçok hasta bu uyarılara kulak asmayarak ilk 10 gün içinde kurallara uymayabiliyor, bu durumda vajinit, hatta endometrit gibi rahim içi enfeksiyonlar olabiliyor, hasta bu durumu kürtaj sonrası kokulu akıntı belirtisi ile algılayabiliyor, hatta ileri vakalarda yüksek ateşte eşlik edebiliyor. Yapılacak en mantıklı davranış tabiki jinekoloğunuza kontrole gitmektir.

Kızlık zarı öncesi ve sonrası

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizde uzun yıllardır ağırlıklı olarak kızlık zarı dikimi ameliyatları yapmaktayız, dolayısı ile kızlık zarı öncesi ve sonrası hakkında hergün birçok soru geliyor, bozulmuş kızlık zarı vajinanın hasta tarafınca incelenmesi veya resim çekilerek yorum için jinekologlara yolanması ile anlaşılmaz, ancak kızlık zarı muayenesi ile durum netleşir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ise dikişler 10 günde iyileşir ama dikiş izlerinin silinmesi ve zarın vajina ile doğallaşma süreci diktirdikten sonra ilk 1 ayı kapsar, dolayısı ile himenopasti sonrası ilk 1 ay cinsel ilişki tavsiye etmiyoruz. 2016 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı ortalama ....tl civarıdır.

Vajina estetiği fiyatları

Kadın yaşamında önemli bir yer tutan cinsel yaşantı aynı zamanda kadının psikolojik alt yapısınıda oluşturur, dolayısı ile vajinal estetik ve cinsel ilişkide performans bunu direkt olarak etkiler. Vajinal kanalla normal doğum yapmak veya yoğun cinsel ilişkiler bazı bayanlarda vajina genişlemesine yol açabilir, bu durumda cerrahi metodla yapılan vajina daraltma  ameliyatı imdadımıza yetişir, bu operasyonda vajinadaki genişleyen , bollaşan kısımlar alınır ve hiç cinsel ilişkiye girilmemiş seviyelere kadar daraltma yapılabilir. 2016 senesi yaklaşırken İstanbul Bakırköy'de vajina estetiği fiyatları ne kadardır diye merak ediyorsanız bizi arayın veya WhatsApp'tan yazın.

Labioplasti ameliyatı olanlar

Jinekolojide küçük dudakların dil gibi sarkarak büyük dudakların arasından belirgin şekilde görünüyor olması cinsel estetiği olumsuz yönde etkiler ve özellikle genç bayanlarda özgüven kaybına sebebiyet verebilir. Ama merak etmeyin labioplasti ameliyatı ile bu durumu düzeltmek mümkündür. Peki sonuçlar nasıl oluyor diyeceksiniz , mahrem konular olduğu için labioplasti ameliyatı olanlar size fazla bilgi vermek istemeyebilirler, sonuç olarak sarkan kısımlar alınır ve bikini bölgesi çok daha estetik bir kal alır. Bakırköy İstanbul'da labioplasti fiyatları üç aşağı beş yukarı vajina daraltma ameliyatı ile aynıdır.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli cad. No 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp

Yorumlar

 1. Kürtajda Eş Rızası: Bir sorum olacak doktor bey
  09 10 2015, 01:25 - Kürtajda Eş Rızası: Öncelikle Bu saatte Yazdığım icin gercekten ozur dilerim
  09 10 2015, 08:39 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Buyrun
  09 10 2015, 09:30 - Kürtajda Eş Rızası: Hocam bir bayanla arkadaslar aracılığı ile ortamda tanıştık , gecesi birlikte olduk , kondom yırtılmış en son ogrendim .
  09 10 2015, 09:31 - Kürtajda Eş Rızası: Akabinde ertesi gun hapı içti 11. Saatte
  09 10 2015, 09:31 - Kürtajda Eş Rızası: Haptan 12 saat sonra kusmuş
  09 10 2015, 09:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Şansa kalır
  09 10 2015, 09:32 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Adet gecikirse görüşelim . Gebelik çıkarsa alırız
  09 10 2015, 09:32 - Kürtajda Eş Rızası: Suan 10. Gun adeti Gecikmiş bana ulaştı soyledi , aldırırız dedim.
  09 10 2015, 09:32 - Kürtajda Eş Rızası: Bana ne dedi peki
  09 10 2015, 09:32 - Kürtajda Eş Rızası: Ben dulum
  Ama dava bitmedi
  09 10 2015, 09:32 - Kürtajda Eş Rızası: resmiyette Boşanma davam sürüyor
  09 10 2015, 09:33 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Eş rızası şart
  09 10 2015, 09:33 - Kürtajda Eş Rızası: Simdi hocam
  09 10 2015, 09:33 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Eşinin kimlik fotokopisine :
  09 10 2015, 09:33 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Eşim ....nin kürtaj olmasına izin veriyorum isim soyad imza
  09 10 2015, 09:33 - Kürtajda Eş Rızası: Bunun bilincindeyim fakat bunlar kesinlikle düşman görüşmüyor
  09 10 2015, 09:33 - Kürtajda Eş Rızası: Bu cocuk mecbur doğacak mı
  09 10 2015, 09:33 - Kürtajda Eş Rızası: Simdi
  09 10 2015, 09:33 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Bu kağıtla gelirse yaparız
  09 10 2015, 09:34 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Başka çare yok
  09 10 2015, 09:34 - Kürtajda Eş Rızası: Hocam ,
  09 10 2015, 09:35 - Kürtajda Eş Rızası: Benim getirdiğim kimlik fotokopisinde kadının Kocasının kim oldugunu sorgulayacak bir sistem yok sizde :) anladığım kadarı ile aynı soy addan bir kimlik fotokopisi bir dilekçe imza o is tamam
  09 10 2015, 09:36 - Kürtajda Eş Rızası: Tayyibe gore birsey zaten yok , sanmiyorum ki haberi olsun , haberi olsa o gecede müdahale ederdi :)
  09 10 2015, 09:37 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Dediğim evrak hazır olunca randevu için arasın :
  09 10 2015, 09:39 - Kürtajda Eş Rızası: Son soru hocam , kimlik fotokopisini bulamayacaz , Kocasi bu dilekçeyi yazsa isim soy isim imza yeterli mı
  09 10 2015, 09:39 - Kürtajda Eş Rızası: Ona gore randevu alacagim
  09 10 2015, 09:43 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ehliyette olur
  09 10 2015, 09:43 - Kürtajda Eş Rızası: Hocam
  09 10 2015, 09:43 - Kürtajda Eş Rızası: Adam Kars'ta yasıyormuş
  09 10 2015, 09:43 - Kürtajda Eş Rızası: Ona ait birsey bulamayacağız
  09 10 2015, 09:43 - Kürtajda Eş Rızası: Kimlik ehliyet vs hic birsey
  09 10 2015, 09:44 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Maalesef başka çare yok
  09 10 2015, 09:44 - Kürtajda Eş Rızası: Sadece onun adına dilekçe hazırlayacağım o yazmis imzalamış tarzında sorumluluk alacagim gelecegim
  09 10 2015, 09:44 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İnsan haklarına aykırı ama böyle maalesef
  09 10 2015, 09:44 - Kürtajda Eş Rızası: Bursa'dan
  09 10 2015, 09:45 - Kürtajda Eş Rızası: Bizde merdiven altı bir işletme bulacağız
  09 10 2015, 09:45 - Kürtajda Eş Rızası: ANLAŞILAN
  09 10 2015, 09:45 - Kürtajda Eş Rızası: Insan haklarına Aykırı oldugu tartışır
  09 10 2015, 09:46 - Kürtajda Eş Rızası: Ben tanışıp yattığım kadına dulum dedikten sonra mahkeme sürüyor mu hala diyemem ki
  09 10 2015, 09:46 - Kürtajda Eş Rızası: Nereden bileyim ben . Oldu bir esseklik
  09 10 2015, 09:47 - Kürtajda Eş Rızası: en son diyor ki aldırcaz ama dava sürüyor ,
  09 10 2015, 09:47 - Kürtajda Eş Rızası: Bir arkadaşıma danıştım Kütahya'ya yönlendirdi
  09 10 2015, 09:47 - Kürtajda Eş Rızası: Bir araştırdım , aradım konuştum
  09 10 2015, 09:48 - Kürtajda Eş Rızası: Evli falan hallederiz önemi degil diyor gülüyor , ama icime sinmedi
  09 10 2015, 09:48 - Kürtajda Eş Rızası: Sizi gordum
  09 10 2015, 09:48 - Kürtajda Eş Rızası: Gece tamam dedim
  09 10 2015, 09:48 - Kürtajda Eş Rızası: Yorumlar vs hersey on numara
  09 10 2015, 09:49 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Yasal olarak bayan savcılığa başvurabilir eş rızası olmadan kür için

  YanıtlaSil
 2. Turgay bey
  15 03 2016, 19:46 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Buyrun
  15 03 2016, 19:47 - Üstüne Görme: Müsaitseniz kürtaj nasıl yapılır nedir gibi birkaç soru sorucaktım
  15 03 2016, 19:48 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabi
  15 03 2016, 19:48 - Üstüne Görme: Öncelikle adete 3 gün kala girilen ilişkiden hamile kalınırmı
  15 03 2016, 19:49 - Üstüne Görme: Ayın 7.sinde girilen ilişki ve sonrasında 10. Da adet görüyor
  15 03 2016, 19:49 - Üstüne Görme: Bundan hamilelik riski varmısır
  15 03 2016, 19:49 - Üstüne Görme: Dır
  15 03 2016, 19:55 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Adet görünce olay kapanır
  15 03 2016, 19:56 - Üstüne Görme: Anladım turgay bey
  15 03 2016, 19:56 - Üstüne Görme: Ama adetinden önce hastaydı ama
  15 03 2016, 19:56 - Üstüne Görme: Kusması oldu
  15 03 2016, 19:56 - Üstüne Görme: Ve şuandada ara ara bulantısı oluyo
  15 03 2016, 19:56 - Üstüne Görme: Midesinde ekşime oldugundan bahsediyor
  15 03 2016, 19:57 - Üstüne Görme: 16 ocakta daha öncesinde ilişki olmuştu
  15 03 2016, 19:57 - Üstüne Görme: Ve gecikme yaşamadan her adetini görmüştü
  15 03 2016, 19:57 - Üstüne Görme: İhtimali varmı sizce
  15 03 2016, 19:58 - Üstüne Görme: Midesinde hissettigi ekşime ve sürekli kusması ve bulantı hissrtmesi
  15 03 2016, 19:58 - Üstüne Görme: Bizi şüphelendirdi
  15 03 2016, 19:58 - Üstüne Görme: Ama adetinide hep zamanında gördü
  15 03 2016, 19:58 - Üstüne Görme: Şuan test çubugu kullansak sonucu doğru verirmi yada
  15 03 2016, 19:59 - Üstüne Görme: Sizce adet gördü olay kapandımıdır hayla bunlara ragmen cevabınız
  15 03 2016, 20:25 - Üstüne Görme: ?
  15 03 2016, 20:55 - Üstüne Görme: Turgay bey müsait olamıyorsunuz galiba
  15 03 2016, 20:55 - Üstüne Görme: Cevap verirseniz ona göre yapmamız gereken işlemler ve muayine hanenize nasıl geliriz onu sorucaktım
  15 03 2016, 20:55 - Üstüne Görme: Eğer öyle bir ihtimal var diyorsanız

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar. Suan ortalama olarak gebeligin 6. Haftasindayiz. Bunun icin bir fiyat tahmininde bulurunursaniz ona gore randevu alip gelecegiz, kürtaj nasıl yapılır, nedir hocam? Tesekkurler.
  08.08.2016, 11:23 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.kizlikzariyirtilmasi.com/p/tum-fiyat-listesi-kzlk-zar-dikimi.html?m=1
  08.08.2016, 11:23 - .: Temmuz ayinin 22si ile 25i arasinda adet olmam gerekiyordu. Gecikme o tarihten bu yana. Hafta tahminimiz ortalama tahmin..
  08.08.2016, 11:23 - .: Tamamdir cok tesekkurler.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Popüler Yayınlar