Kürtaj ücretleri

Kürtaj ücretleri İstanbul'da 2019 yılı iitbarı ile Nisan başında ne kadardır , kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj nedir , kürtaj sonrası ağrı olur mu , kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırmak mümkün olur , evli bayanlar kürtaj olurken eşlerinden izin gerekir mi , evli iken başkasından gebe kalanlar nasıl kürtaj olacak , kürtaj sonrası yeniden çocuk asahibi olma ihtimali azalır mı , kızlık zarı dikimi fiyatı ne kadardır , kalıcı kızlık zarı dikimi kaç sene dayanır gibi konulara bu yazımızda cevap veriyoruz. Yazımızı sohbet şeklinde hazırladım , dolayısı ile bize her an ulaşıp soru sorabilirsiniz , aklınız atakılıp kalacağına sorun rahatlayın :) İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında en sağlıklı ve yasalara uygun yöntem vakumlu kürtajdır , daha basit gibi görünen fakat ciddi tehlikeleri üzerinde barındıran düşük hapları ( Cytotec ve RU-486 ) zaten ülkemizde yasaklanmıştır. Dolayısı ile plan dılı bir hamilelik yaşıyor iseniz ve çocuk doğurmak konuusnda kesin olarak müsait olmadığınıza inanıyorsanız tek yol vakum kürtajdır. Bu arada aman dikkat gebelik haftası hesaplarken mutlaka son adet tarihinizin ilk gününden itibaren saymaya başlayın , cinsel ilişki tarihi veya adet gecikme tarihinden iitbaren gebelik hesaplaması yaparsanız 10 hafta olan yasal süreyi geçmeniz çok muhtemel olur ve bu durumda çocuk aldırma şansınız kalmaz.

Kürtaj fiyatları

İstanbul'da gerek Avrupa yakası , gerekse Anadolu yakasında kürtaj fiyatları ..tl civarındna başlar , eski bir gelenek olarak kürtaj yapan doktorlar yani bizler genellikle gebelik haftasına göre gebelik sonlandırma ücreti söyleriz , mesela ilk adet gecikmesi ile beraber gebelik testi yaptınız ve çift çizgi çıktı , bu sizin kesin olarak hamile olduğunuzu gösterir ve en az 4 haftalık bir gebelik söz konusudur . Bu durumda en küçük hamilelik olduğu için en ucuz fiyata kürtaj olabilirsiniz , ama 5 haftalık kürtaj , 6 haftalık ,7 haftalık derken çocuk aldırma ücretleri artacaktır , unutmayın. Kürtaj fiyatları hakkında daha fazla bilgi için www.kurtajfiyatlaristanbul.com/2014/10/kurtaj-fiyatlar-istanbul.html sayfamızda bakınız.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Şu anda dünyada en sağlıklı gebelik sonlandırma metodu vakum kürtajdır ve kürtaj nasıl yapılır dendiğinde vakumla kürtaj tekniği anlatılır ; hastanın kabulu , ön görüşme , jinekolojik muayene ve ultrasondan sonra rahim girişi yani portio uteri çevresi uyuşturulur , hegar bujisi ile collum dilatasyonu sağlanır , karmen kanülü collum uteri kanalına yerleştirilir ve dış ucuna vakum cihazı takılır , negatif basınç verildiğinde ise gebelik kesesi sıvı halde dışarı gelir ve kürtaj tamamlanır. Toplam 10 dakika sürmez bile , ama her kürtajdan sonra öutlaka bir ultrason daha yaparız ve rahim içinde parça kalmadığından emin oluruz. Kürtajın nasıl yapıldığını detaylı incelemek için ;
www.kurtajfiyatlaristanbul.com/2013/08/kurtaj-adm-adm-anlatalm.html yazımızıda okuyun.

Kürtaj sonrası

Çocuk aldırdıktan sonra kanama ve ağrı artık pek görülmüyor , bunun sebebi vakum kürtaj tekniğinde kazıma yapılmamasıdır , kürtajdan sonra yeniden gebe kalma olasılığınız kesinlikle azalmaz , yani vakumlu kürtaj sizin doğurganlığınızı etkilemez. Kürtaj sonrası cinsel ilişki , havuz , deniz gibi olayları 10 gün kadar ertelemelisiniz , kürtajdan sonra yeniden adet görmeye yani regl olmaya ancak 40 gün sonra başlayacaksınız , merak etmeyin bu normal. Kürtaj sonrası dönem hakkında detaylı bilgi için www.kurtajdansonra.com/2015/02/kurtajdan-sonra.html sitemizide inceleyin.

Kürtaj yasası

İstenmeyen gebelikleri sonlandırmada çeşitli kurallar getiren ve cezai yaptırımları olan kürtaj kanunu ve alakalı yasalar mevcuttur. Buna göre en geç 10 haftalık iken kürtaj yaptırabilirsiniz , daha ileri gebeliklerde kürtaj yaptırılması ve yapılması yasaktır ve bu konuda ciddi cezalar vardır. Yine kürtajda kendi başınıza karar alıp çocuk aldırabilmek için reşit olmanız gerekir , yani 18 yaşı bitirmiş olmanız gerekir . Resmi nikahla evli bayanları kürtaj olabilmesi içinde eşlerinden izin almaları gerekir , bekar bayanlar ve imam nikahlı olanlar , nışanlılar , sözlüler veya sevgilinden gebe kalanlar kimseden izin almadan kürtaj olabilirler. Eğer 18 yaşınızı doldurmadı iseniz anne veya babanızın izni gerekir , imzalı kağıt getirmelisiniz.

Kızlık zarı dikimi fiyatı


İstanbul'da 2019 yılı himenoplasti ameliyatları geçen yıllara göre daha büyük bir ivme kazanmıştır , buna göre kızlık zarı dikimi fiyatı ortalama ....tl civarı olarak gerçekleşir , kızlık zarı dikimi yapan jinekologlar sıklıkla yapılan bekaret diktirme ameliyatına göre ücretlendirme yaparlar. Mesela vajina daraltma ameliyatı ile flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin karışımı olan melez müdahale , çift kat flep yöntemi himenoplasti , labioplasti ile kombine oıperasyonlar üst düzey ameliyatlar olarak daha pahalı olabilir , ama en çok tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktirme ücreti ise daha makuldür , bu arada geçici kızlık zarı dikimi fiyatı bu konudaki en ucuz kızlık bekaret dikim maliyetidir , çünkü yapılmasıda çok kolaydır. Kızlık zarı dikim fiyatlarında en son değişimler için :
www.kizlikzaridikimfiyat.com/2015/03/kzlk-zar-diktirme.html sitemizi mutlaka görün.


Popüler Yayınlar