Kürtaj Fiyatları İstanbul

Jinekolojide kürtaj ve kürtaj fiyatları sadece 2019 yılında değil nerdeyse son 50 yıldır en fazla sorulan konulardandır , genelde telefonla arayan hastalar ve internetten ulaşan yada WhatsApp ile yazanlar İstanbul'da kürtaj fiyatları nekadardır , kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası nelere dikkat etmek gerekir , gebelik testleri adet gecikmesinden kaç gün sonra pozitifleşir , garantili kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ve kaç sene dayanır , esnek kızlık zarı cinsel ililkide kanama ortaya çıkartır mı , kızlık zarı diktirirken vajina daraltma ameliyatıda yapılabilir mi , kızlık zarı muayenesi esnesında kızlık zarının bozulma ihtimali olabilir mi , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı diktirenlerin yorumları hangi yöndedir ? gibi sorular soruyorlar . Bu yazımızda önem sırasına riayet ederek bu soruları kimsenin internet avukatı olmadan objektif  bakış açısı ile yanıtlamaya çalışacağız.

Kürtaj fiyatları 2014 İstanbul

İstanbul'da kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl civarından başlayıp gebelik haftasına göre artıyor , kürtaj yapılan yerlerde birçok kürtaj doktoru genellikle 4 haftalık yeni gebelik için ... tl kürtaj ücreti taleb ederken , hamilelik düzeyi 5 haftaya çıkmış ise ... tl , 6 haftalık bir gebelik varsa ... tl şeklinde artan çocuk aldırma ücretleri söylüyorlar. Bu arada kürtaj öncesi yapılan gebelik muayenesi ve ultrason için ayrıca bir ücret istenmiyor.

Kürtaj nasıl yapılır ?


Vakum kürtaj gerçekten çocuk aldırma yani gebelik sonlandırma konusunda bir devrim niteliğindedir. İstanbul'da birçok hastamız bize kürtaj nasıl yapılır diye soruyor ve bizde direkt olarak vakumlu kürtajı anlatıyoruz. Vakum kürtaj eski sistem kazıma kürtaja göre biçok yöntede üstündür , rahim içine herhangi bir tıbbi alet sokulmadan sadece begatif basınç ile gebelik kesesi dışarı alınır , böylece hasta hem acı çekmez hemde kürtaj sonrası kanama gibi konforu bozan şikayetler pek olmaz. Vakum kürtajın bir diğer avantajıda gebelik sonlandırma işleminde acı çekilmediği için genel anestezi gerek kalmamasıdır. Evet vakumla yapılan kürtajda sadece lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma yapılır ve 10 dakikada işlem biter ve siz yürüyerek işinizi gücünüze geri dönersiniz.

Kürtaj sonrası


Çocuk aldırdıktan sonra özellikle 10 gün kadar bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor , mesela 10 gün içinde denize veya havuza giremezsiniz , küvete oturarak banyo yapamazsınız , ama ayakta duş şeklinde banyo yapılabilir.
Kürtaj sonrası kanama şikayeti pek rastlanmaz , vakum kürtajda rahim içi kazınmadığı için kürtaj sonrası dönem çok rahat geçer , aynı şekilde kürtaj sonrası ağrı şikayetide pek olmaz.
Kürtaj sonrası adet görmek için yaklaşık 40 gün kadar beklemeniz gerekecek.
Kürtaj sonrası hamilelik için endişe etmeyin , kürtajdna sonra ne zaman isterseniz yeniden bebek sahibi olabilirsiniz , yeterki siz hazır olun.

Kürtaj yasası


2014 kürtaj yasasına göre 10 haftayı aşan gebelikleri sonlandırmak yasaklanmıştır , yani 11 haftalık , 12 haftalık veya daha ilerlemiş gebelikleri kürtaj etmek yasaktır. Hep yapana hemde yaptırana çok ciddi cezalar öngörülmüştür. Bir bayanın kendi başına kimseye danışmadan , izin almadan kürtaj olabilmesi için 18 yaşını geçmiş olması gerekiyor , ayrıca evli bayanlarda eş izni getirmeleri veya beraber gelmeleri gerekiyor. 18 yaşın altındaki bayanlarda anne veya babalarıyla kürtaj olmaya gelebilirler.

Kızlık zarı dikimi


İstanbul'da son yıllarda kürtajdan fazla kızlık zarı dikimi yapılmaya başladı , özelliklede garantili sonuç isteyen hastalar flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimini tercih ediyorlar. Flep yönteminde vajina duvarından kaldırılan ince bir mukoza tabakası kızlık zarı ringine dikilir ve 20 gün içinde dikişler eriyerek kaybolur , iz kalmaz. Geçici kızlık zarı dikimi ise eski yıllarda çok revaşta iken flep yönteminin geliştirilmesi ile nerdeyse rafa kaldırıldı ve demode oldu , ama yinede cinsel ilişki için fazla vakti kalmamış veya kızlık zarı dikimine son anda karar vermiş bayanlara tavsiye edilebilir , zira geçici kızlık zarı dikiminde aynı gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz , oysa kalıcı kızlık zarı dikimi flep metodunda 20 gün kadar bir süre geçmesi gerekiyor.
Bu arada esnek kızlık zarı olan bayanları normal kanayan kızlık zarına geçiş yapabilmeleri için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılması gerekmektedir.
Kızlık zarı dikimi bazı durumlarda vajina daraltma ameliyatı ile beraber yapılabiliyor , özellikle evlilik öncesi yoğun cinsel hayatı olan bayanlarda vajinal genişleme ortaya çıkmış ise aynı senasta hem kızlık zarı hemde vajina daraltma yapılması çok mantıklı oluyor.
İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl den başlıyor ve yapılan işlemin boyutuna göre değişebiliyor , mesela çift kat flep arzu ederseniz bu rakam İstanbul'da yaklaşık .... tl civarına çıkar , yine kızlık zarı dikimi ile vajina daraltma birlikte olsun derseniz yine .... tl gibi bir dikim ücreti ile karşılaşacaksınız . Son bir örnekte kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ve labioplasti yani sarkan dudakların düzeltilmesi ameliyatıda İstanbul'da yaklaşık olarak .... TL civarıdır. Yani sizin anlayacağınız İstanbul'da saç ekimi fiyatları ile aynı fiyat aralığında diyebiliriz.

Saç Ekimi Fiyatları


İstanbul'da FUE yöntemi kalıcı saç ekimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar ve sizin ihtiyacınız olan saç kökü miktarına göre bu ücret artabilir , saç ekimi ücrelerini etkileyen bir diğer hususta yapılan seans sayısıdır. Bir senasta yaklaşık olarak 4000 saç kökü transfer edilir.Popüler Yayınlar