Kürtaj Fiyatları İstanbul

Kürtaj fiyatları İstanbul
Jinekolojide kürtaj ve kürtaj fiyatları sadece 2014 yılında değil nerdeyse son 50 yıldır en fazla sorulan konulardandır , genelde telefonla arayan hastalar ve internetten ulaşan yada WhatsApp ile yazanlar İstanbul'da kürtaj fiyatları nekadardır , kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası nelere dikkat etmek gerekir , gebelik testleri adet gecikmesinden kaç gün sonra pozitifleşir , garantili kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ve kaç sene dayanır , esnek kızlık zarı cinsel ililkide kanama ortaya çıkartır mı , kızlık zarı diktirirken vajina daraltma ameliyatıda yapılabilir mi , kızlık zarı muayenesi esnesında kızlık zarının bozulma ihtimali olabilir mi , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı diktirenlerin yorumları hangi yöndedir ? gibi sorular soruyorlar . Bu yazımızda önem sırasına riayet ederek bu soruları kimsenin internet avukatı olmadan objektif  bakış açısı ile yanıtlamaya çalışacağız. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

www.twitter.com/jinekologdr

www.facebook.com/kurtajfiyatlari

WhatsApp = 0532 221 3007

Kürtaj fiyatları 2014 İstanbul


İstanbul'da kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl civarından başlayıp gebelik haftasına göre artıyor , kürtaj yapılan yerlerde birçok kürtaj doktoru genellikle 4 haftalık yeni gebelik için ... tl kürtaj ücreti taleb ederken , hamilelik düzeyi 5 haftaya çıkmış ise ... tl , 6 haftalık bir gebelik varsa ... tl şeklinde artan çocuk aldırma ücretleri söylüyorlar. Bu arada kürtaj öncesi yapılan gebelik muayenesi ve ultrason için ayrıca bir ücret istenmiyor.

Kürtaj nasıl yapılır ?


Vakum kürtaj gerçekten çocuk aldırma yani gebelik sonlandırma konusunda bir devrim niteliğindedir. İstanbul'da birçok hastamız bize kürtaj nasıl yapılır diye soruyor ve bizde direkt olarak vakumlu kürtajı anlatıyoruz. Vakum kürtaj eski sistem kazıma kürtaja göre biçok yöntede üstündür , rahim içine herhangi bir tıbbi alet sokulmadan sadece begatif basınç ile gebelik kesesi dışarı alınır , böylece hasta hem acı çekmez hemde kürtaj sonrası kanama gibi konforu bozan şikayetler pek olmaz. Vakum kürtajın bir diğer avantajıda gebelik sonlandırma işleminde acı çekilmediği için genel anestezi gerek kalmamasıdır. Evet vakumla yapılan kürtajda sadece lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma yapılır ve 10 dakikada işlem biter ve siz yürüyerek işinizi gücünüze geri dönersiniz.

Kürtaj sonrası


Çocuk aldırdıktan sonra özellikle 10 gün kadar bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor , mesela 10 gün içinde denize veya havuza giremezsiniz , küvete oturarak banyo yapamazsınız , ama ayakta duş şeklinde banyo yapılabilir.
Kürtaj sonrası kanama şikayeti pek rastlanmaz , vakum kürtajda rahim içi kazınmadığı için kürtaj sonrası dönem çok rahat geçer , aynı şekilde kürtaj sonrası ağrı şikayetide pek olmaz.
Kürtaj sonrası adet görmek için yaklaşık 40 gün kadar beklemeniz gerekecek.
Kürtaj sonrası hamilelik için endişe etmeyin , kürtajdna sonra ne zaman isterseniz yeniden bebek sahibi olabilirsiniz , yeterki siz hazır olun.

Kürtaj yasası


2014 kürtaj yasasına göre 10 haftayı aşan gebelikleri sonlandırmak yasaklanmıştır , yani 11 haftalık , 12 haftalık veya daha ilerlemiş gebelikleri kürtaj etmek yasaktır. Hep yapana hemde yaptırana çok ciddi cezalar öngörülmüştür. Bir bayanın kendi başına kimseye danışmadan , izin almadan kürtaj olabilmesi için 18 yaşını geçmiş olması gerekiyor , ayrıca evli bayanlarda eş izni getirmeleri veya beraber gelmeleri gerekiyor. 18 yaşın altındaki bayanlarda anne veya babalarıyla kürtaj olmaya gelebilirler.

Kızlık zarı dikimi


İstanbul'da son yıllarda kürtajdan fazla kızlık zarı dikimi yapılmaya başladı , özelliklede garantili sonuç isteyen hastalar flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimini tercih ediyorlar. Flep yönteminde vajina duvarından kaldırılan ince bir mukoza tabakası kızlık zarı ringine dikilir ve 20 gün içinde dikişler eriyerek kaybolur , iz kalmaz. Geçici kızlık zarı dikimi ise eski yıllarda çok revaşta iken flep yönteminin geliştirilmesi ile nerdeyse rafa kaldırıldı ve demode oldu , ama yinede cinsel ilişki için fazla vakti kalmamış veya kızlık zarı dikimine son anda karar vermiş bayanlara tavsiye edilebilir , zira geçici kızlık zarı dikiminde aynı gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz , oysa kalıcı kızlık zarı dikimi flep metodunda 20 gün kadar bir süre geçmesi gerekiyor.
Bu arada esnek kızlık zarı olan bayanları normal kanayan kızlık zarına geçiş yapabilmeleri için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılması gerekmektedir.
Kızlık zarı dikimi bazı durumlarda vajina daraltma ameliyatı ile beraber yapılabiliyor , özellikle evlilik öncesi yoğun cinsel hayatı olan bayanlarda vajinal genişleme ortaya çıkmış ise aynı senasta hem kızlık zarı hemde vajina daraltma yapılması çok mantıklı oluyor.
İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl den başlıyor ve yapılan işlemin boyutuna göre değişebiliyor , mesela çift kat flep arzu ederseniz bu rakam İstanbul'da yaklaşık .... tl civarına çıkar , yine kızlık zarı dikimi ile vajina daraltma birlikte olsun derseniz yine .... tl gibi bir dikim ücreti ile karşılaşacaksınız . Son bir örnekte kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ve labioplasti yani sarkan dudakların düzeltilmesi ameliyatıda İstanbul'da yaklaşık olarak .... TL civarıdır. Yani sizin anlayacağınız İstanbul'da saç ekimi fiyatları ile aynı fiyat aralığında diyebiliriz.Saç Ekimi Fiyatları


İstanbul'da FUE yöntemi kalıcı saç ekimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar ve sizin ihtiyacınız olan saç kökü miktarına göre bu ücret artabilir , saç ekimi ücrelerini etkileyen bir diğer hususta yapılan seans sayısıdır. Bir senasta yaklaşık olarak 4000 saç kökü transfer edilir.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
0212 227 5519 
0532 221 3007
0532 441 9825
0542 215 7274
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983

Yorumlar

 1. 15 Ekim 10:00 - 9 haftalık gebelik İstanbul'da kürtaj fiyatları soruyor: Mrb bn kurtaj olmak istiyorum pazartesi doktora gittim 6hafta 4 gunluk dediler genel anestezi ile olmak istiyorum fiyati ne kadar ayrıca vakum olarak mı alıyorsunuz yoksa normal mi
  15 Ekim 10:03 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Vakumla alıyoruz 10 dakika sürüyor ve lokal anestezi ile acı hissetmezsiniz , genel anestezi sadece eski sistem kazıma kürtajda kullanılıyor artık. Rahim içinde parça kalan sorunlu vakalaların temizlenmesinde
  15 Ekim 10:03 - 9 haftalık gebelik İstanbul'da kürtaj fiyatları soruyor: Fiyat ne kadar acaba
  15 Ekim 10:04 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Grbelik haftası x tl = 6 hafta
  15 Ekim 10:22 - 9 haftalık gebelik İstanbul'da kürtaj fiyatları soruyor: Anladım teşekkür ederim
  15 Ekim 10:24 - Op. Dr. Turgay Karakaya: R e
  23 Ekim 14:17 - 9 haftalık gebelik İstanbul'da kürtaj fiyatları soruyor: Merhaba ben randevu alicaktim sizden mi alıyoruz yoksa hastane ariyoruz
  23 Ekim 14:18 - Op. Dr. Turgay Karakaya: ben randevu verebilirim . gün ?
  23 Ekim 14:18 - 9 haftalık gebelik İstanbul'da kürtaj fiyatları soruyor: Pazartesi
  23 Ekim 14:19 - 9 haftalık gebelik İstanbul'da kürtaj fiyatları soruyor: 21 ağustosta baslangic regl olmuştum en son kaç aylık oluyor acaba
  23 Ekim 14:24 - Op. Dr. Turgay Karakaya: 9 haftalık .. zamanınız çok az kalmış
  23 Ekim 14:25 - Op. Dr. Turgay Karakaya: pazartesi saat 13.00 ?
  23 Ekim 14:26 - 9 haftalık gebelik İstanbul'da kürtaj fiyatları soruyor: Tamam adres verirmisiniz
  23 Ekim 14:26 - Op. Dr. Turgay Karakaya: bulvar cad no 2 zburnu metrobüsle gelebilirsiniz inince arayın tarif edelim
  23 Ekim 14:27 - Op. Dr. Turgay Karakaya: isim ne yazalım
  23 Ekim 14:27 - 9 haftalık gebelik İstanbul'da kürtaj fiyatları soruyor:
  23 Ekim 14:27 - 9 haftalık gebelik İstanbul'da kürtaj fiyatları soruyor:
  23 Ekim 14:27 - Op. Dr. Turgay Karakaya: ok yazdım

  YanıtlaSil
 2. 21 Ekim 22:33 - Op. Dr. Turgay Karakaya: JİNEKOLOG OP. DR. TURGAY KARAKAYA KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI TÜM FİYAT LİSTESİ

  A- KIZLIK ZARI DİKİMİ VE VAJİNAL ESTETİK FİYATLARI

  1- Kalıcı Kızlık zarı dikimi flep yöntemi : tl ( hayat boyu dayanır, dikiş izi kalmaz , kesinlikle anlaşılmaz ) Geniş bilgi : www.kizlikzaridikimfiyat.com

  2- Kalıcı Kızlık zarı dikimi çift kat flep yöntemi : tl ( çift kat flep daha çok kilolu ve vajina girişi büyük bayanlara uygundur. Geniş bilgi : www.kizlikdikim.com

  3- Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi + vajina daraltma : tl ( dikim öncesi yoğun cinsel aktivite sonucu vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  4- kalıcı çift kat flep + vajina daraltma : tl ( kilolu ve vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  5- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti ( sarkan dudakların küçültülmesi ) = tl

  6- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti + vajina daraltma = tl

  7- geçici kızlık zarı dikimi : tl ( max 5 gün dayanır )

  8- sadece vajina daraltma : tl

  9- sadece labiaplasti : tl

  B - KÜRTAJ FİYATLARI

  1- Vakum kürtaj tl den başlar ve gebelik haftası arttıkça artar , 4 haftalık tl , 5 haftalık tl , 6 haftalık tl şeklindedir.

  2- Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününden itibaren sayılarak hesaplanır , kesin hafta sonucu ultrason muayenesi ile netleşir. Cinsel ilişki zamanına göre gebelik haftası hesaplanmaz.

  3- Kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra kesinlikle kürtaj yapılmaz. Bu konuda hiçbir istisna yoktur.

  Bu işlemler 18 yaşını geçmiş bayanlara uygulanır.

  Tüm işlemler randevu ile yapılır :
  0212 227 5519
  0532 221 3007
  0542 215 7274
  0532 441 9825

  Twitter.com/jinekologdr
  Facebook.com/kurtajfiyatlari
  21 Ekim 22:34 - Balıkesir'den kürtaj fiyatları sorup İstanbul'da kürtaj olmak istiyor: Tesekurker her jinekolok doktoru ve her muayenede yaptiranilirmiyiz
  21 Ekim 22:35 - Balıkesir'den kürtaj fiyatları sorup İstanbul'da kürtaj olmak istiyor: Fiyatlar sabitmidir
  21 Ekim 22:35 - Op. Dr. Turgay Karakaya: tabi
  21 Ekim 22:37 - Balıkesir'den kürtaj fiyatları sorup İstanbul'da kürtaj olmak istiyor: Tesekurler sorum olursa yazarim
  21 Ekim 22:37 - Balıkesir'den kürtaj fiyatları sorup İstanbul'da kürtaj olmak istiyor: Tekrardan
  21 Ekim 22:38 - Balıkesir'den kürtaj fiyatları sorup İstanbul'da kürtaj olmak istiyor: Nette cytotec diye bi ilac war okumustum
  21 Ekim 22:38 - Balıkesir'den kürtaj fiyatları sorup İstanbul'da kürtaj olmak istiyor: Gerci tehlikeli dediniz
  21 Ekim 22:39 - Op. Dr. Turgay Karakaya: evet
  21 Ekim 22:40 - Balıkesir'den kürtaj fiyatları sorup İstanbul'da kürtaj olmak istiyor: Yinede sag olun tesekurler yardimlariniz icin
  21 Ekim 22:40 - Balıkesir'den kürtaj fiyatları sorup İstanbul'da kürtaj olmak istiyor: Dewlet hastanesine gitsek sigortasiz bas vursak ne kdr ucret werilir bilginiz war mi

  YanıtlaSil
 3. 21 Ekim 18:27 - Kondom kullanarak sperm sızması ile gebelik şüphesi olan hasta: Hocam yakşamlar saygılar
  21 Ekim 18:29 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Buyrun
  21 Ekim 18:30 - Kondom kullanarak sperm sızması ile gebelik şüphesi olan hasta: Hocam müsaitsen Size bir iki soru sormak istiyorum. Çalışma Saatlerim yüzünden çok sık hastanelerde gidemiyorum
  21 Ekim 18:30 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Sorun
  21 Ekim 18:32 - Kondom kullanarak sperm sızması ile gebelik şüphesi olan hasta: Hocam ben yeni evlendim 2 ay kadar oluyor. Henüz çocuk için çok erken ve maddi durumlarda sıkıntı yaratıyor. Kondom kullanarak hamileliğin ne kadar önleye biliriz
  21 Ekim 18:33 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Tamamen önlersiniz
  21 Ekim 18:35 - Kondom kullanarak sperm sızması ile gebelik şüphesi olan hasta: Peki bir aksilik karşısında (kondomun çıkması yada Spermin sızması gibi ) durumlarda geç fark edilirse bir birbuçuk ay kadar ne önerirsiniz. Buda Son sorum hocam özür dilerim rahatsız ediyorum
  21 Ekim 18:36 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Ertesi gün hapı
  21 Ekim 18:38 - Kondom kullanarak sperm sızması ile gebelik şüphesi olan hasta: Bir ay gibi uzun bir sürede de işe yarar mı peki
  21 Ekim 18:39 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Kalıcı evet
  21 Ekim 18:40 - Kondom kullanarak sperm sızması ile gebelik şüphesi olan hasta: Peki hocam teşekkür ederim hayırlı akşamlar
  21 Ekim 18:40 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Sizede
  21 Ekim 18:41 - Op. Dr. Turgay Karakaya: www.kizlikzaridikimfiyat.com da ayrıntı var
  21 Ekim 18:41 - Kondom kullanarak sperm sızması ile gebelik şüphesi olan hasta: Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 4. 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: meraba doktorturkay bey deyilmi
  20 Şub 18:23 - 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: hocam
  20 Şub 18:54 - Jinekolog Operatör Doktor: Buyrun
  20 Şub 18:56 - 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: kusura bakmayin hocam internetten aldim numaranizi
  20 Şub 18:57 - 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: yerinize gelmek istiyorum muayeneniz nakadar randovu almam gerekiyomu
  20 Şub 18:58 - 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: veya musayitseniz sizinle konusmak istiyorum
  20 Şub 19:09 - 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: hocam gebeyim esimin haberi olmadan bebeyimi aldirmak istiyorum
  20 Şub 19:09 - 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: 5 haftalik olucak
  20 Şub 19:09 - 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: yeriniz zeytinburnunda deyilmi
  20 Şub 19:47 - Jinekolog Operatör Doktor: Bakırköye geçtik
  20 Şub 19:48 - 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: anladim hocam
  20 Şub 19:49 - Jinekolog Operatör Doktor: Geleceğiniz gün bellimi
  20 Şub 19:50 - 5 Haftalık Kürtaj Bakırköy: biraz fiyat fazla geldi esimin haberi olmadan aldirmam lazim

  YanıtlaSil
 5. Kızlık Zarı Dikimi: Iyi gunler kalici kizlik zari fiyatiniz ne kadar ogrenebilir miyim ?
  20 09 2015, 12:39 - Kızlık Zarı Dikimi: Cok tsk ederim bilginiz icin
  20 09 2015, 12:51 - Jin op dr turgay karakaya: R e
  9 10 2015, 11:21 - Kızlık Zarı Dikimi: Iyi gunler bisi soracaktim kalici kizlik zari diktirmek icin gelecektim oraya dikis tutmama gibi bi ihtimal oluo mu ve iliskide kanama olma orani yuzde kac oluo
  9 10 2015, 11:23 - Jin op dr turgay karakaya: Her konuda garanti veriyoruz merak etmeyin.. 25 senedir dikiyoruz.
  9 10 2015, 11:31 - Kızlık Zarı Dikimi: Cok iyi muayene ucreti alio musunuz cunku direk gelip islemi yaptircam
  9 10 2015, 11:32 - Jin op dr turgay karakaya: Aynı seansta muayene ve işlem yapıyoruz. Ek bir muayene ücreti yok
  9 10 2015, 11:34 - Kızlık Zarı Dikimi: Son bi sorum olacak kusura bakmayin rahatsiz ediorum ama zari diktirdikten sonra bunum bi suresi varmi kalicigin
  9 10 2015, 11:38 - Jin op dr turgay karakaya: Sonsuzdur.. bakirelikle aynı
  9 10 2015, 11:39 - Kızlık Zarı Dikimi: Tsk ederim gelmeden once randevu mu almam gerekio
  9 10 2015, 12:03 - Jin op dr turgay karakaya: Evet

  YanıtlaSil
 6. Meraba doktor bey kürtaj fiyatları İstanbul'da kaça ?yarın sabah en erken randevu alabilirmiyim cok sancım var
  15 03 2016, 15:42 - Jin op dr turgay karakaya: 12.30
  15 03 2016, 15:42 - Jin op dr turgay karakaya: Vaya bügün 17
  15 03 2016, 15:43 - .: Erken olamazmı biraz daha suan bile zor duruyorum
  15 03 2016, 15:43 - .: 17 ye yetisemem
  15 03 2016, 15:43 - Jin op dr turgay karakaya: 17 30?
  15 03 2016, 15:43 - .: Gelmeye calısıcam
  15 03 2016, 15:43 - .: Ac tok nasıl gelmem lazım
  15 03 2016, 15:44 - Jin op dr turgay karakaya: Farketmez
  15 03 2016, 15:44 - .: 4haftalık oldu kese belli olmuşmudur acaba
  15 03 2016, 15:44 - Jin op dr turgay karakaya: Adet gecikmesi?
  15 03 2016, 15:45 - .: Adet en son subatın 2
  15 03 2016, 15:45 - .: 9 temizlendim
  15 03 2016, 15:45 - Jin op dr turgay karakaya: Tamamdır artık
  15 03 2016, 15:45 - .: Ultrasonda görünmedi gecen persembe
  15 03 2016, 15:45 - Jin op dr turgay karakaya: Artık çıkar alırız
  15 03 2016, 15:46 - .: Tmm
  15 03 2016, 15:46 - Jin op dr turgay karakaya: İsim neydi
  15 03 2016, 15:46 - .: G...
  15 03 2016, 15:46 - .: S..
  15 03 2016, 15:46 - Jin op dr turgay karakaya: 17.30 a yazdım
  15 03 2016, 15:46 - Jin op dr turgay karakaya: Bugün
  15 03 2016, 15:46 - .: Gelmeye calısıcam gelemezsem yarın 12 olurmu
  15 03 2016, 15:47 - Jin op dr turgay karakaya: Olur ama yarın o saatler biraz kalabalık var.. bugün daha iyi olur
  15 03 2016, 15:47 - .: Tmm cıkmaya calışıcam
  15 03 2016, 17:27 - Jin op dr turgay karakaya: Geliyormusunuz?
  15 03 2016, 17:27 - .: Yarın sabah için randevu aldım yarın gelicem
  15 03 2016, 17:31 - Jin op dr turgay karakaya: Ok
  15 03 2016, 17:43 - .: Genel anestezi ile mi olucak?
  15 03 2016, 18:30 - Jin op dr turgay karakaya: Lokal

  YanıtlaSil
 7. Nusanlimla iliskiye grdin oructaydi heralde o zamandan beri adet olmuyrum iki defa test yaptim ikisindede cif cizgi cikti İstanbul'da kürtaj fiyatları ne kadar ?
  07.08.2016, 23:21 - .: 17 yasindayim
  07.08.2016, 23:21 - .: Hamileysem ozel hastanede kan testi yaptrsam aileme bilgi verilirmiii
  07.08.2016, 23:22 - .: Yada benim ne yapmam gerekiyoo
  07.08.2016, 23:23 - Jin op dr turgay karakaya: Listede var :
  07.08.2016, 23:23 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.kizlikzariyirtilmasi.com/p/tum-fiyat-listesi-kzlk-zar-dikimi.html?m=1
  07.08.2016, 23:26 - .: Ailemin bilgisi yok ama aile izni falan yaziyor daa
  07.08.2016, 23:29 - .: Ozel hastanede kan testi yaptirsam sihorta uzeronden olmasa aileye bilgi verilmez dmii
  07.08.2016, 23:35 - Jin op dr turgay karakaya: Verilir özel lab da yaptırın
  07.08.2016, 23:37 - .: Nigdedeyim yarin ona gtmeyi dsnuyrum

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Popüler Yayınlar