Kürtaj Fiyatları ,Kürtaj Hakkında Birçok Ayrıntı , Gebeliğin Oluşması , Gebelik Testleri , Vakumlu Kürtaj Hepsine değiniyoruz2019 İstanbul Kürtaj fiyatlarını , Kürtajın maliyetini , ucuz kürtaj olup olmadığını öğrenmeden önce isterseniz kürtajın ayrıntılarından bahsedelim.
Evli olun veya olmayın , cinsel olgunluk çağında milyonlarca kişi hergün cinsel ilişkiye giriyor , sizin için belki bu bir ilk belkide defalarca yaşadınız bilemiyorum .. Kürtaj öncesi yaşananlar hep birbirine benziyor , hayatın akışında insan her zaman planlı davranamıyor , bazen süreçler kendiliğinden gelişiyor , durdurulamıyor , elimizde değil insanız işte . Cinsel aktif çağdaki her sağlıklı kadın 28 günde bir kez adet görür, yani 4 hafta yaklaşık olarak , bu dönem bazen birkaç gün aksayabilir veya erken meydana gelebilir , bu stress ve seyahat durumlarında normaldir , adet genellikle 4 gün sürer. Adet süresinin 4 günden fazla gecikmesi durumunda istatistiki olarak büyük ihtimalle bir hamilelik söz konusudur. Durumu netleştirmek için en yakın eczaneden yaklaşık 5 TL ödeyerek bir gebelik tesi alıp birkaç damla idrarla uygulayabilirsiniz. Çift çizgi
çıkarsa kesin hamilesinizdir, begelik testinde yanlış pozitiflik yok denecek kadar ender görülür , ama tek çizgi çıkarsa sevinmek için acele etmeyin , hala hamilelik olma ihtimali yüksektir . Gebelikte üretilen Beta- HCG hormonu bazı durumlarda idrara yeterince geçmeyebilir veya erken hamilelik durumlarında yeterince idrara geçmediği için testi pozitif yapmaz. Bu durumda benim tavsiyem her gün gebelik testini tekrarlamanız yönündedir. Adet gecikmesi 12. güne geldi ve hala gebelik testiniz negatif yani tek çizgi ve henüz adet görmediniz , bu durumda ultrason ile bakmamız gerekir , gebelik kesesi varsa mutlaka ultrasonda görülür , yinede şüpheye düşersek kanda Beta-HCG tahlili yaparız olay kesinleşir. Önemli olan can yakmayan metodlarla durumu aydınlatmak. 

Eğer Hamile çıkarsanız sakın endişe etmeyin , arzu ederseniz muayeniz esnasında yani aynı seansta kürtaj işleminide yaparız , kürtaj işlemi yaklaşık 10 dakika sürmektedir , vakumlu kürtaj yaptığımız için zaten acı çekmeyeceksiniz , ayrıca işlem yapılan bölgeyi lokal anestezi ile uyuşturuyoruz. İşlemden sonra herhangi bir yatış gerekmeden yürüyerek hayatınıza geri dönebilirsiniz, kaldığınız yerden aynen devam yaşamaya :) . Hepsi bukadar .. Hem unutmayın yapılan işlem ..geçmeyecek , kimselere söylemeyeceğiz söz ..

Kürtajdan sonra birkaç gün adet görür gibi kanamanız olacak ama az miktarda. Günde 1-2 pet değiştirirsiniz ancak. Daha sonra isterseniz 10. sonrası kontrole gelebilirsiniz. yaklaşık 1 ay sonra yine normal adet göreceksiniz . Kürtaj işlemi sizin tekrar hamile kalmanızı etkilemez , kürtajdan hemen sonra yine gebe kalma ihtimaliniz var , o yuzden en az bir hafta cinsel ilişkiye girmeyin diyoruz , banyo olayınıda ayakta duş şeklinde yapın , havuza vedenize 1 hafta girmeyin. 

Kürtaj fiyatları kaç para diye aklınızdan geçiyor biliyorum :) merak etmeyin makul rakalmalr talep ediyoruz , isteseniz sekreterimi arayarak kürtaj fiyatlarını öğrenebilirsiniz, hatta kendisi ile pazarlıkta yapabilirsiniz yıllardır bu konuyu görüştüğü için artık oldukça tecrübeli hale geldi .


www.kurtaj-istanbul.com

Popüler Yayınlar