Kürtaj Fiyatları İstanbul Avrupa Yakası

2014 yılında İstanbul ve Ankara'da Çocuk aldırma deninde önce kürtaj fiyatları kaç para diye sorular gelir akla , maliyetlere geçmeden önce gebelik sonlandırma ile ilgili birkaç konuya değinelim. Latince Curettage kelimesinden dilimize geçmiş olan kürtaj kelimesi cerrahi yöntemle çoçuk aldırma metoduna kısaca verilmiş addır. Alakası olmayan insanlar için ürkütücü gelsede istenmeyen gebelik başınıza geldiğinde sizde kürtajın tüm ayrıntılarını araştırmaya başlarsınız. Hatta normal zamanda kürtaj olayını eleştiren kişiler kendileri söz konusu olduğunda eleştirdikleri insanlar gibi davranmaya başlarlar. Bir filmi uzaktan seyretmek , alkışlamak veya eleştirmek kolayken kendileri filmde rol aldıklarında işin seyirci koltuğundan göründüğü gibi olmadığı anlaşılır. Dünyanın en güzel olaylarından biri olan çocuk sahibi olmak , uygunsuz zaman , yetersiz ekonomik koşullar ve uyumsuz takım arkadaşları ile hayat boyu sürecek olan zorlukların başlangıcı haline gelebilir. Kürtajı sistematik bir şekilde anlatalım, arada sorularınızada cevap verelim, daha sonrada kürtaj fiyatlarına değinelim : 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Nedir ? :

Tıbbi düşük oluşturma ve düşük sonrası rahmin temizlenmesi eylemidir. Yani daha anlaşılır konuşmak gerekirse , cinsel aktif kadınlarda istenmeyen yani zamansız gebelik oluştuğunda isteğe bağlı olarak bu gebeliği sonlandırma yöntemidir.

Kürtaj Nasıl Yapılır ? :

Olaya başından başlarsak , adet günü geçen bir bayan öncelikle idrarda gebelik testleri yapar , çift çizgi yani pozitif sonuç elde ederse bizi 0212 227 5519 - 0532 221 3007 telefon numaralarımızdan arar ve randevu alır.

Kürtaj Anamnezi :
Randevu günü önce hastanın anamnezi alınır yani hastanın hikayesi dinlenir, karşılıklı soru cevaplarla hastanın kafasındaki soru işaretleri giderilir.

Kürtaj Öncesi Jinekolojik Muayene :
Hastayla ilk görüşme yapıldıktan sonra , muayene odasına geçilir , öncelikle hasta jinekolojik açıdan muayene edilir , sonrasında ultrasonla rahim incelenir ve gebelik kesesi görüntülenir , ölçüm yapılarak gebelik haftası net olarak tespit edilir. Görüntüler hastayada gösterilir , hastaya gebeliği sonlandırmak yani kürtaj olmak konusunda kararlı olup olmadığı tekrar sorulur.

Vakum Küretaj :
Jinekolojik muayene ve ultrason incelemelerinden sonra hasta kürtaj odasına alınır. Jinekolojik masaya yerleştirilir ve spekulum yardımı ile rahim ağızına ulaşılır. Rahim ağazı etrafına lokal anestezik ilaç zerkedilir. Bu işlem kılcal iğne ile yapıldığı için canınız yanmaz. Daha sonra :

Rahim Kanalı Genişletilmesi:
Kürtaj öncesi karmen kanülünün geçmesi için rahim kanalı hegar bujisi ile hafif genişletilir.

Vakum İşlemi :
Hegar bujisi ile genişletilen rahim kanalına tek kullanımlık steril vakum kürtaj setinden çıkan karmen kanülü yerleştirilir, karman kanülü coca cola pipeti kalınlığındadır. Kanülün dıştaki ucuna vakum aspirasyon aparatı takılarak negatif basınçla gebelik kesesi dışarı alınır.

Kürtaj Sonrası Ultrason:
Çocuk alındıktan sonra hasta tekrar ultrasona sokulur , rahim incelenir , gebelik kesesinden kalan parça varmı bakılır. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Sonrası Gebelik :

Kürtajdan sonra gebe kalabilirmiyim , tekrar çocuk sahibi olabilirmiyim diye çok soran hastamız oluyor. Evet kürtajdan sonra aynen tekrar gebe kalabilirsiniz. Zaten istenmeyen gebeliği olan kadınlar aslında doğurganlığı yüksek olan kadınlardır çünki , geri çekme ve içine boşalmama gibi basit doğum kontrol yöntemlerine rağmen yinede gebe kalmışlardır. O yüzde siz merak etmeyin ne zaman isterseniz tekrar gebe kalabilirsiniz.

Kürtaj Ameliyatı :

Çocuk alma müdahalesi aslında küçük bir cerrahi ameliyattır. Vakum kürtaj dan sonra artık ben kürtaj ameliyat demiyorum. Ameliyat deyinde akla kesmek ve dikmek geliyor , biz vakum kürtajda kesmiyoruz dikmiyoruz sadece vakumla emiyoruz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Yasası :

İsteğe bağlı çoçuk aldırma müdahalesine hafta sınırı getiren bir kanundur. 10 haftadan daha büyük gebeliklerin sonlandırılmasını yasaklamaktadır. Basında kürtaj düzenlemesi veya kürtaj yasağı olarakta bilinir.
Ayrıca 18 yaştan küçük kızların kürtaj olmasınıda anne veya babasının iznine bırakmıştır. İmzalı bir kağıt getirilmesi gerekir.

Kürtaj Çeşitleri :

Vakum Kürtaj Tekniği :
İsteğe bağlı çoçuk aldırmada uygulanan güncel kürtaj metodudur. Çok güvenlidir , rahim içi kazıması yapılmaz sadece vakumla emilir çıkartılır. Üreme kabiliyetinizi etkilemez.

Klasik Kazıma Kürtaj Tekniği :
Eski usul kazıma ile yapılan kürtaj tipidir. Düşük eyleminden sonra ve düşük hapı kullanımından sonra rahim içinde kalan parçaların temizlenmesi için uygulanır. Rahim içi kabak dolması gibi komple kazınır.

Probe Küretaj Tekniği :
Teşhis amaçlı yapılır , dahaçok rahim kanseri şüphesinde uygulanır. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Öncesi Gebelik Testleri :

hamileliğin olup olmadığını adet günü geciken her kadın kendisi evde anlayabilir. Eczaneden alınan bazit bir gebelik testine bir damala idrar damlattığınızda çift çizgi çıkarsa gebe olduğunuz kesinleşir. Tek çizgi çıkarsa ya gebe değilsiniz yada gebelik hormonları henüz idrara geçmemiştir. Negatif gebelik testleri her gün tekrar yapılır. Şüpheye düşülen durumlarda kanda Beta HCG testi yapılır.

Kürtaj Riski :

Kanama pıhtılaşma bozukluğu olan hastaların kürtaj olmadan önce bunu mutlaka kadın doğumcuya söylemesi gerekir. Ona göre önlem alınır. Bunun dışında kürtaj olduktan sonra nadirde olsa kanama veya enfeksiyon riski olabilir , fakat vakum kürtaj uygulamasında tek kullanımlık steril vakum kürtaj seti kullanıldığı için bu riskler yok denecek kadar azdır. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Süresi :

Vakumla çocuk aldırma işlemi 15 dakika gibi çok ısa sürede tamamlanmaktadir. Muayenesi ultrasonu , görüşmesi derken toplam yarım saat sürer. Öğle arasında işyerinden izin alarak kürtaj olan ve işine geri dönen hastalarımız vardır.

Kürtaj Fiyatları :

İstanbul'da çocuk aldırma konusunda en çok sorulan soruların başında kürtaj fiyatları gelir , hatta bazı hastalarımız telefon açtıklarında direkt olarak kürtaj fiyatı kaç para diye sorarlar , kürtajın nasıl yapıdığı ve diğer ayrıntılarla pek ilgilenmezler , İstanbul'da ekonomik şartların gün geçtikçe kötüye gitmesi iş imkanlarının daralması gibi faktörlerden dolayı kardeşlerimize hak vermiyor değiliz. Kürtaj fiyatlarını etkileyen şeyleri listeleyelim : 0212 227 5519 - 0532 221 3007

İstanbul'un Semtine Göre Değişen Kürtaj Ücretleri :
Lüks tabir edilen merkezdeki semtlerde İstanbul kürtaj fiyatları tavan yapar , olması gerekenin en az iki misli fiyat söylenir. İlave masraflar çıkartılır. Şişli , Beşiktaş ve Kadıköyde durum böyledir. Diğer semtlerde ise makul düzeylerdedir. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Jinekoloğa Göre Değişen Çocuk Aldırma Fiyatları:
İstanbul'da hasta yoğunluğu fazla olan veya paraya hitiyacı olmayan kadın doğumcular ortalamaların üzerinde para isterler. Bu durum İstanbul'un semtlerinden bağımsızdır.

Gebelik Haftasına Göre Değişen Kürtaj Fiyatları :
Bebek aldırma ücretini en fazla etkileyen unsur gebelik haftasıdır. Hatta bebeğin yasal olarak alınıp alınmayacağı dahi gebelik haftasına göre belirlenir. 10 Haftadan sonra alınmaz. Gebelik 4. haftadan başlar , dolayısı ile 3 haftalık veya 2 haftalık gebelik olmaz. Gebelik haftasına göre kürtaj fiyatlarını hesaplamada güzel bir site var.

Anestezi Çeşidine Göre Bebek Aldırma Fiyatları :
Vakum küretajda kazıma yapılmadığı için hasta ağrı duymaz dolayısı ile lokal anestezi yeterlidir ama nadiren bazı hastalarımız uyutularak kürtaj olmak istiyorlar. Onlarıda kırmıyoruz ama kürtaj ücretini bir miktar arttırıyoruz. Anestezi tipine göre kürtaj fiyatını hesaplayın.

Kürtaj Görüntüleri :

Çocuk aldırma müdahalesinin görüntülerinin yayınlanmasına etik olarak karşıyım . Zaten hastalarımızın o ayrıntıyı izlemeleride gereksizdir. Özellikle her yaş grubundan insanın ulaştığı Youtube.com sitesinde bunların yayınlanması çok sakıncalı.

Kürtaj Videosu:

Yine Youtube.com da yayınlanan kürtaj videolarını oaraya yüklemeyi mesleki açıdan yanlış buluyorum. Kürtaj işlemini gösteren videolar  birçok insan için iğrenç gelebilir.


Kürtaj Hapı :

Plansız hamilelikten bir hap yardımı ile kurtulmak gerçekten büyük kolaylık olurdu , ama ülkemizde tehlikeli yan etkierinden dolayı yasaklanan düşük yaptıran ilaçlarla bu kadar basit bir şekilde gebelikten kurtulamazsınız. Kürtaj hapları rahimde yani uterusta kasılmalara yol açarak vajinal kanama oluşturular, bu kanama bazen tehilikeli boyutlarda olur , dahada kötüsü hasta parça düşürebilir ama içerde yani rahimde mutlaka parça kalır ve her kürtaj hapı vakasının macerası yine kürtaj masasında son bulur. İçerdeki parşaları temizlemek için kürtaj yapılması gerekir. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

RU 486 :
İçinde Mifepriston adlı etken madde bulunur. Rahim kasılması ve kanama yapar. Tehlikelidir.

Cytotec :
Etken madde Misoprostol dur. Tehlikelidir.

Saygılarımla ...


JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA -
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI -
 İstanbul
Randevu & Danışma  : 0212 227 5519 - 0532 221 3007 -
WhatsApp Viber Tango Ekle
E-Mail : jin.Op.Dr.Turgay.Karakaya@Gmail.com


Yorumlar

 1. Önce kürtaj olup sonrada kızlık zarı diktirebilirmiyim ? Kürtaj Fiyatlarınız ve kızlık zarı dikimi fiyatınızı öğrenmek istiyorum

  YanıtlaSil
 2. Kürtaj Ücreti Bakırköy: Slm
  21 Şub 00:40 - Kürtaj Ücreti Bakırköy: Hocam bn size bişi danışacaktım
  21 Şub 00:53 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  21 Şub 00:56 - Kürtaj Ücreti Bakırköy: Bnm kız arkadaşımın normalde ayın17 -18 inde adet olurdu ve şim hala adet olmuş değil.bi gün önce idrar testi yaptı ve sonuç negatif çıktı sizce gebe olabilir mi
  21 Şub 01:01 - Kürtaj Ücreti Bakırköy: Birde gebe kalmışsa tahminen 4 yada 5 haftalık gebedir.bu durumda kürtaj ücreti ne kadar olur
  21 Şub 07:59 - Jinekolog Operatör Doktor: İhtimal dahilinde evet
  21 Şub 08:02 - Kürtaj Ücreti Bakırköy: Hocam bn adyamanda yaşıyorum bu çewre illerden tavsiye edebileceğiniz hiç doktor varmı
  21 Şub 08:05 - Jinekolog Operatör Doktor: Yok maalesef.. istanbuldayız. Günübirlik bize gelin uçakla..
  21 Şub 08:07 - Kürtaj Ücreti Bakırköy: Tmm sonuç kesinleştiğinde geliriz hocam. Bana cewap verdiğiniz için teşekkür ederim iyi günler
  21 Şub 08:07 - Jinekolog Operatör Doktor: Ok

  YanıtlaSil
 3. Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Merhaba
  20 09 2015, 01:31 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Iyi Akşamlar
  20 09 2015, 01:31 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Rahatsız ediyorum kusura bakmayın
  20 09 2015, 01:34 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Ben nişan lımla ilişki yaşadım yanlız kendisi 18 Yaşında 1997 doğumlu 18 Yaşında benim daha askerliğim felan var hamile oldunu düşünüyoruz gerçi daha yeni olduda bunu ailemiz duymadan aldırmak isdiyoruz aldıra bilirmiyiz ve fiyatı nedir en fazla kaç aylık olması Lazım
  20 09 2015, 01:34 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Yardımcı olursanız çok memnun olurum
  20 09 2015, 08:43 - Jin op dr turgay karakaya: Alırız
  20 09 2015, 12:34 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Ailesi
  20 09 2015, 12:34 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Ailelerimiz duymadan
  20 09 2015, 12:34 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Hallede biliyor muyuz
  20 09 2015, 12:35 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: 1997 doğumlu
  20 09 2015, 12:35 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Anne baba imza gibi bişeye gerek varmı
  20 09 2015, 12:35 - Jin op dr turgay karakaya: Gerek yok reşitsiniz
  20 09 2015, 12:36 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Anladım
  20 09 2015, 12:36 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Peki Sağolun
  20 09 2015, 20:02 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Merhaba
  20 09 2015, 20:02 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Yene rahatsız ediyorum kusura bakmayın
  20 09 2015, 20:02 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Kaç dakika Sürüyor Bebek alımı kaç saat yani yatma felan yok deme
  20 09 2015, 21:24 - Jin op dr turgay karakaya: 15 dakika sonra yürür gidersiniz
  9 10 2015, 10:00 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Merhaba kolay gelsin günaydın
  9 10 2015, 10:21 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  9 10 2015, 10:27 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Turgay bey
  9 10 2015, 10:28 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Kürtajda yapılırken çocuk aldırmada acı çok varmı
  9 10 2015, 10:28 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Ve yapıldık dan sonrada
  9 10 2015, 10:33 - Jin op dr turgay karakaya: Hayır.. hissetmezsiniz bilr
  9 10 2015, 10:33 - Jin op dr turgay karakaya: Uyuşturuyoruz orayı
  9 10 2015, 10:40 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Peki eşim benim yanımda
  9 10 2015, 10:40 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Dura bilir mi biz yarın gelcez
  9 10 2015, 10:41 - Kürtaj Nasıl Yapılıyor: Ben tek basıma korkuyorum eşim de yanımda olsa sorun olmaz deme
  9 10 2015, 11:20 - Jin op dr turgay karakaya: Durabilir sorun değil

  YanıtlaSil
 4. Sizden kürtaj fiyatları hakkında sitanbul için bi bili alabilirmiyim
  16 03 2016, 12:49 - .: Arkadaşım tiroid hastasıydı ilaç kullanıyordu kendince iyleştim dedi ve bıraktı ilacı
  16 03 2016, 12:49 - .: 12 sene çocuk istememiş korunmuş
  16 03 2016, 12:49 - .: Şimdi 5 6 haftalık hamile
  16 03 2016, 12:50 - .: Tirodi yüksek sürekli halsiz ve uyku halindeymiş
  16 03 2016, 12:50 - .: Sürekli test yapılıyormuş 3. Ayda da bebeğe Qı testi olucakmış
  16 03 2016, 12:50 - .: Düşük riski nedir?
  16 03 2016, 12:58 - Jin op dr turgay karakaya: Muayene etmeden cevap vermek zor
  16 03 2016, 13:10 - .: Ewet zor ama ihtimaller ne olabilir düşük olma riski varmı yada kaçıncı hafta var yada yok denilir
  16 03 2016, 13:55 - Jin op dr turgay karakaya: Risk var
  16 03 2016, 13:56 - .: Kaçıncı hafta da kesinlik kazanır

  YanıtlaSil
 5. osmaniyede oturuyirum bakirkoy
  07.08.2016, 11:51 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.kizlikzariyirtilmasi.com/p/tum-fiyat-listesi-kzlk-zar-dikimi.html?m=1
  07.08.2016, 11:55 - .: hocam benim esim rusya vatandasi bi sikinti olurmu
  07.08.2016, 11:56 - Jin op dr turgay karakaya: Sorun olmaz
  07.08.2016, 11:56 - .: ok tesejuler kürtaj fiyatları ne kadar ?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Popüler Yayınlar